Уперше за 18 років почнуть курсувати поїзди від Львова до Варшави, повідомила пресслужба Укрзалізниці.

З 15 жовтня 2023 року Укрзалізниця запускає новий міжнародний поїзд до Польщі: вперше за 18 років почнуть курсувати поїзди від Львова до Варшави. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці.

"Ми постійно працюємо над розширенням міжнародних залізничних пасажирських маршрутів, щоб українці могли легко виїжджати за кордон та повертатися додому. Нам знадобилося понад 6 місяців на реалізацію цього проєкту, зокрема на узгодження всіх подробиць із польською стороною й відкриття пункту пропуску. Відтепер ще 10 населених пунктів України отримають залізничне сполучення з Варшавою та Любліном”, - зазначив голова правління АТ Укрзалізниця Євген Лященко.

Повідомляється, що маршрут працюватиме у пересадковому форматі на станції Рава-Руська, що на Львівщині. Тут пасажири здійснюватимуть зручну пересадку з поїзда української ширини колії (1520 мм) на поїзд європейської колії (1435 мм), а в зворотному напрямку - навпаки.

"Розклад руху поїздів розроблений таким чином, щоб без зайвих пересадок охопити залізничним сполученням з Варшавою та Любліном не лише Львів, а й Івано-Франківськ, Стрий, Коломию, Калуш, Моршин, Брюховичі та Жовкву. Пасажири з інших міст України зможуть скористатися пересадкою у Львові. Також пасажирам не варто хвилюватися за можливі запізнення, оскільки пересадка узгоджена. Поїзд завжди чекатиме усіх пасажирів!" – йдеться в повідомленні.

В УЗ додали, що із запровадженням нового маршруту відновлюється роботу раніше неактивного залізничного пункту пропуску.

"Дізнатися розклад руху та придбати квитки можна у мобільному застосунку Укрзалізниці. Крім того, пасажири можуть купити два квитки одним кліком за пошуковим запитом від необхідного міста в Україні до Варшави чи Любліна або зворотно. Крім того, квитки доступні у чат-ботах та на сайті Укрзалізниці, а також у міжнародних касах вокзалів", - повідомляє УЗ.