Максимальне споживання електроенергії очікується на 21:00. Енергетики просять громадян вимкнути потужні електроприлади в цей період.

Зранку у понеділок в енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії. Відключення світла з різних причин відбуваються у восьми областях, повідомило Укренерго 22 квітня.

Так, через негоду знеструмлено понад 60 населених пунктів в Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській, Сумській і Чернігівській областях.

З інших причин на ранок знеструмлено ще 414 населених пунктів. Зокрема, через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Сумській і Харківській областях.

Тим часом через похолодання споживання електроенергії продовжує зростати. Сьогодні станом на 9:30 рівень споживання на 4,7% вищий, ніж був у цей же час в п’ятницю, 19 квітня. А вчора вечірній максимум був на майже 6% вищим за максимум попередньої неділі 14 квітня.

"Максимальне споживання очікується на 21:00. Будь ласка, вимкніть потужні електроприлади в цей період", – звернулися енергетики до громадян.

За даними Укренерго, дефіцит електроенергії в енергосистемі сьогодні буде наявний протягом всієї доби. Через пошкодження, завдані ракетними ударами росіян, електростанції не можуть виробити достатньо електроенергії, щоб покрити зростаюче споживання.

Через це продовжують цілодобово діяти обмеження споживання для промислових споживачів на Криворіжжі. Зранку діють обмеження споживання на Харківщині. У регіоні знеструмлено близько 224 тисяч побутових споживачів.

Укренерго вимушене залучати протягом всієї доби аварійну допомогу з енергосистем європейських країн.

Сьогодні протягом доби ведеться імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Угорщини, Молдови загальним обсягом 7 858 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 020 МВт. Експорт не планується.