Втім Укренерго поки не планує запроваджувати стабілізаційні відключення, зазначили в компанії.


В енергосистемі України спостерігається певний дефіцит електроенергії, але про відключення споживачів поки не йдеться. Про це в ефірі телемарафону розповів голова правління Укренерго Володимир Кудрицький.

 

За його словами, в Укренерго є всі необхідні інструменти, щоб не застосовувати такі крайні заходи, як відключення промислових чи побутових споживачів від електропостачання

"Ми тимчасово обмежили експорт до Європи, щоб гарантувати українським споживачам достатній обсяг електроенергії", - сказав Кудрицький.Зараз і найближчим часом Укренерго здатне покрити додаткове навантаження від кондиціонерів, які вмикають громадяни у теплу погоду, додав він.

 

Що стосується ситуації з можливим відключенням електрики влітку, то Укренерго буде уважно слідкувати за ситуацією і якщо вона погіршиться, то Україна зможе імпортувати електрику з країн Європи.
 

Кудрицький наголосив, що якщо дефіцит буде значним, то окрім імпорту електрики, Укренерго проведе включення додаткових обсягів генерації на природному газі. 

 

За його словами, через значні пошкодження української енергосистеми й виведення певних блоків у ремонт, генерація електроенергії влітку буде обмеженою.