Грантову угоду підписано між урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) у рамках Програми екстреного відновлення.

Влада Японії передасть Україні обладнання для підстанцій на загальну суму 5,135 млрд японських єн (близько 40 млн доларів). Про це повідомляє Укренерго у суботу, 13 травня.

Зазначено, що відповідну грантову угоду підписано між урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) у рамках Програми екстреного відновлення.

Згідно з планом закупівель, початок поставок обладнання планується на другу половину 2023 року і триватиме до 2025 року залежно від термінів виготовлення устаткування.

Також повідомляється, що це вже другий етап у наданні Японією допомоги українській енергетиці. На першому етапі Укренерго отримало від JICA понад 30 генераторів, які є страхувальним механізмом для підстанцій на випадок поновлення масованих обстрілів.

Сама ж грантова угода на загальну суму 22,44 млрд японських єн (близько 170 млн доларів) була підписана українським урядом та JICA у березні 2023 року для фінансування Програми екстреного відновлення України. Ці кошти спрямовуються на закупівлю енергетичного обладнання, а також підтримку сектора водопостачання й водовідведення.