Росіяни повторно встановили по периметру електростанції міни, які були вилучені в листопаді.

Російські військові знову встановили міни по периметру Запорізької АЕС. Про це у п’ятницю, 19 січня, повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у заяві на сайті організації.

"Міни по периметру ЗАЕС, у буферній зоні між внутрішньою та зовнішньою огорожею об'єкта, які раніше були виявлені командою МАГАТЕ та вилучені в листопаді 2023 року, тепер знову на місці. Це закрита зона, недоступна для оперативного персоналу станції", - йдеться в заяві.

Гроссі наголосив, що наявність мін суперечить стандартам безпеки МАГАТЕ.

У своєму звіті МАГАТЕ також розповідає, що цього тижня ЗАЕС на кілька годин втратила безпосереднє резервне електропостачання реакторних блоків - це стало останнім інцидентом, який підкреслює постійні ризики для ядерної та фізичної ядерної безпеки на майданчику.

Резервне електропостачання було відновлено через вісім годин після того, як було введено в експлуатацію два інших резервних електротрансформатори.

"Вразливий енергетичний статус станції залишається однією з головних загроз для ядерної та фізичної ядерної безпеки на майданчику", - сказав Гроссі, додавши, що ситуація в цьому відношенні залишається вкрай тривожною.