Станом на 9:30 в Україні аварійні відключення були скасовані, а енергоживлення споживачів відновили.

В енергосистемі Україні зберігається значний дефіцит через похолодання. У зв’язку з цим заплановано рекордний обсяг імпорту електроенергії з максимальною потужністю, повідомило Укренерго у середу, 15 травня.

Вказано, що сьогодні з 06:00  споживання знову зростало. Наявних обсягів імпорту, аварійної допомоги та обмеження споживання для його подолання було недостатньо.

"Тому з 6:40 до 08:30 Диспетчерський центр Укренерго застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України, за винятком Херсонської області. Станом на 9:30 аварійні відключення скасовані, енергоживлення споживачів відновлено", – йдеться у повідомленні.

Енергетики прогнозують, що сьогодні після 18:00 можуть бути введені аварійні відключення побутових та промислових споживачів.

Також сьогодні з 00:00 до 10:00 та з 16:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

Сьогодні Украна імпортує електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови загальним обсягом 23 692 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 628 МВт.

Станом на ранок було знеструмлено 418 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській і Харківській областях.