Цього року українські енергетики мають більше знань, до того ж в країни покращилася система ППО, але відключення можливі.

У Міненерго повідомили, що графіки відключень на випадок значних пошкоджень інфраструктури вже готові, хоча відключень наразі не планують. Про це у суботу, 16 вересня, розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук сказала в ефірі телемарафону.

"Усю весну і літо ми провели в тяжких ремонтних роботах. Водночас ми намагалися скласти графіки ремонтних робіт так, щоб не обмежувати наших споживачів і підійти до наступного опалювального сезону максимально готовими", – розповіла вона.

Гринчук наголосила, що відключень світла та блекаутів не планується, але залишається ризик нових атак військ РФ на українську енергосистему. Вона зазначила, що тепер українські енергетики мають більше знань, до того ж у нас іще якісніша система ППО.

"Ми сподіваємося, що нам вдасться цього року бути більш готовими до атак і швидше відновлюватися, якщо все ж таки пошкодження будуть. Ми не плануємо блекаутів і відключень, але операторами систем розподілу підготовлено графіки відключень, якщо раптом атаки росіян і пошкодження будуть такими, що доведеться впроваджувати ці графіки", – резюмувала заступниця міністра енергетики.