Нацбанк дозволив продаж населенню безготівкової валюти до 50 тисяч гривень в місяць в одному банку.


З 29 серпня українські банки зможуть продавати населенню безготівкову іноземну валюту на суму до 50 тисяч гривень на місяць без підтвердження підстав для цього. Про це повідомила пресслужба Національного банку України.

 

"Із 29 серпня 2023 року Національний банк уперше з початку повномасштабної війни дасть змогу банкам продавати безготівкову іноземну валюту населенню без підтвердження підстав чи зобов'язань для проведення такої операції. Відповідні операції здійснюватимуться за курсом, установленим банком, у межах щомісячного ліміту в розмірі 50 тисяч гривень в еквіваленті в одному банку", - ідеться в повідомленні.

 

У Нацбанку також вирішили із 29 серпня збільшити зі 100 тисяч до 200 тисяч гривень (в еквіваленті) щомісячний ліміт на купівлю населенням безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.

 

"Такий інструмент доступний громадянам із 21 липня 2022 року. Зазначені зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції із продажу безготівкової валюти банками є зручнішими й безпечнішими", - пояснив регулятор.

 

Зазначається, що Нацбанк реалізовує оприлюднену раніше Стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування. У межах першого етапу планується мінімізувати множинність обмінних курсів.