Російські окупанти зараз володіють ініціативою у бойових діях по всій лінії фронту в Україні.

З виходом із Авдіївки Донецької області проблеми ЗСУ на фронті не закінчилися. Окупанти перейшли у наступ по всій лінії фронту, саме на їхньому боці зараз ініціатива. На думку аналітиків, це означає, що тепер росіяни мають можливість обирати, коли і де проводити наступальні операції, доки утримують ініціативу.

 

Відступ триває

Після виходу з Авдіївки ЗСУ залишили і село Ластівчине, розташоване на заході від Авдіївки.

Там умови складного рельєфу, каскад невеликих водосховищ, і це кваліфікується як стабілізація лінії оборони, її певне вирівнювання. Противник продовжує спроби наступальних дій у напрямку до населеного пункту Орлівка. Він веде їх фактично з трьох напрямків, але вони не мають успіху”, — заявив речник оперативно-стратегічного угрупування військ Таврія Дмитро Ліховий.

 

Спікер додав, що важко спрогнозувати, як зміниться ситуація після виходу з Ласточкино, але що Сили оборони роблять все для знищення окупантів, які настають збільшеними штурмовими групами та мають перевагу в авіації та артилерії.

 

Російські "військори" так вже й трималися, що російські війська повністю захопили Північне і ще одне сусіднє село Тоненьке (на північний захід від Північного), а також увійшли до східних околиць Орлівки. Проте, ISW не знайшов візуального підтвердження цих заяв. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки, Степового та Бердичева, на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського та Невельського.

 

“На жаль, сили наступати мають. Ми намагаємось утримувати, іноді намагаємось навіть використовувати активну оборону”, - каже заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади (3ОШБр) Максим Жорін.

 

Куп'янський напрямок

Геолокаційні кадри, опубліковані 26 лютого, свідчать, що окупанти просунулися зокрема на схід від Білогорівки (на південь від Кремінної). Позиційні бої вздовж лінії Куп'янськ-Сватово-Кременна тривали на північний схід від Куп'янська в районі Сіньківки та Іванівки; на південний схід від Куп'янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів; та на південь від Кремінної біля Білогорівки.

 

Голова Луганської обласної адміністрації Артем Лисогор повідомив, що на Куп'янському напрямку за останній місяць війська РФ перевершували ЗСУ за кількістю артилерійських боєприпасів "понад 10 разів".

 

Бахмут

Окупанти досягли незначних поступів на захід від Бахмута, зокрема на північний схід від Івановського (село на захід від Бахмута), про що свідчать геолоковані кадри, опубліковані 25 лютого. Російські «військори» додатково стверджували, що війська РФ просуваються до центру Івановського зі сходу та продовжують бої на північній околиці населеного пункту.

 

Позиційні бої також тривали на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки та на південь від Бахмута в районі Південного.

 

Прогноз

Росія не має сил та можливості нокаутувати Україну та перемогти, Україна ж зараз не має можливості нокаутувати Росію, вважає Бен Ходжес, американський генерал, колишній головнокомандувач армії США в Європі.

 

“Тому я думаю, що завданням головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського цього року є стабілізація ситуації на місцях, щоб Україна мала можливість нарощувати свою логістику, боєприпаси, озброєння, технічне обслуговування, як з точки зору того, що вона може зробити всередині країни самостійно. , і з погляду те, що західні країни надають більше допомоги”, вважає Ходжес.