Політику мілітаризації українських хлопців і дівчат на Кримському півострові Росія проводить від початку його окупації.

У тимчасово окупованому Криму з’явився ще один "навчально-методичний центр військово-патріотичного виховання" українських дітей.  Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, окупанти відкрили його в Євпаторії, на базі дитячого оздоровчого табору Гагарін. Назвали Авангард. У першу зміну центр прийняв, за даними окупаційної адміністрації, 100 учнів 9-11-х класів. До 6 жовтня підлітки вчаться основам військової служби.

"Поширенням пропаганди, пов’язаної з війною, російські окупанти намагаються стерти в наших дітях українську ідентичність, розірвати їхній зв’язок з рідною країною. Політику мілітаризації українських хлопців і дівчат на Кримському півострові Росія проводить від початку його окупації. Після повномасштабного вторгнення процес перевиховання молоді лише посилився", - зазначив Лубінець.

Він додав, що мілітаризація Росією освіти та насаджування своєї ідеології дітям на тимчасово окупованих територіях України є воєнним злочином, згідно з міжнародним гуманітарним правом.