Якщо імпорт м’яса птиці, яєць, вівса, крупи, кукурудзи і меду перевищить середні обсяги у другій половині 2021 та у 2022-2022 роках, у такому разі тарифи може бути відновлено.

Європарламент остаточно підтримав продовження ще на один рік дії угоди про безмитну торгівлю з Україною з додатковими запобіжниками для захисту європейських фермерів. Про це повідомляється на сайті ЄП у вівторок, 23 квітня.

Відповідне рішення підтримали 428 євродепутатів, проти – 131 і 44 – утрималися.

Згідно з принятою постановою, Єврокомісія може швидко відреагувати та застосувати заходи, які вважатиме за потрібне, у разі виникнення проблем на ринку ЄС чи однієї або кількох країн-членів через український агроімпорт.

Комісія може запустити екстрене гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме птиці, яєць, цукру, вівса, крупи, кукурудзи та меду. Якщо імпорт цих товарів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року та за весь 2022 та 2023 роки, тарифи можуть бути введені повторно, – йдеться у повідомленні.

Тепер це рішення має бути затверджене Радою ЄС з подальшою публікацією в Офіційному журналі. Угода має набути чинності 6 червня терміном на один рік.