Бійці Збройних сил України значно меншими силами порівняно з противником продовжують рухатися вперед.

Начальник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш повідомив, що на Бахмутському напрямку ЗСУ продовжують витісняти ворога, вже мають вогневий контроль над трасою Бахмут-Горлівка. Це значно ускладнило логістику для російської армії. Про це він сказав в ефірі телемарафону.

"У смузі Східного угруповання військ продовжуються інтенсивні бої. Можу сказати, що динамічно відбувається боротьба, проте типи операцій відрізняються: якщо на Куп’янсько-Лиманському напрямку ми обороняємося, намагаємося стримати навалу противника, то на Бахмутському ми маємо успіхи і продовжуємо витісняти його", - зазначив Євлаш.

За його словами, за минулу добу росіяни 1100 разів били по позиціях українських військ. Саме на Бахмутському напрямку було 576 артилерійських ударів, п’ять разів війська РФ застосували тактичну та армійську авіацію, відбулося 10 бойових зіткнень.

Євлаш додав, що Сили оборони продовжують наступальну операцію на південному фланзі Бахмута, мають успіхи поблизу Андріївки, Одрадівки, Курдюмівки. За добу знищено, зокрема, ворожу установку Піон та БПЛА Ланцет.

Він зазначив, що найбільша концентрація сил противника зараз спостерігається на Лимано-Куп’янському напрямку - понад 110 тисяч особового складу.

"Також ворог утримує там велику кількість броньованої техніки, артилерійських систем та реактивних систем залпового вогню. Проте на цьому напрямку вже близько тижня ми не фіксуємо жодних бойових зіткнень. Але це не означає, що бойові дії зникли. Противник продовжує обстрілювати позиції Збройних сил. За минулу добу на цьому напрямку він завдав 552 артилерійських удари і 17 разів використовував авіацію", - розповів Євлаш.

За його словами, велику увагу росіяни зосередили у районі Кремінної, там відбулося 190 обстрілів і 10 разів використано авіацію. Також поблизу Сіверська, в районі Білогорівки та Роздолівки РФ застосовувала артилерію понад 150 разів.

Євлаш зауважив, що Росія не відмовляється від своєї мети повністю захопити Луганську та Донецьку області.

"Противник інтенсивно намагається повернути втрачені позиції у звільнених Андріївці та Кліщіївці, бо вони дуже важливі з тактичної точки зору. До Бахмута з Кліщіївки - 7 км. Оголення цього флангу дає нам нагоду більше завдавати ударів по скупченню особового складу, командних пунктах противника, техніці. Вихід на Андріївку та Кліщіївку дає нам можливість ближче підійти до траси Бахмут - Горлівка, яка вже знаходиться під нашим вогневим контролем. Туди вже дістають і міномети, і протитанкові розрахунки. Тому постачання противника на цьому напрямі вже значно ускладнилося і ускладнюватиметься надалі", - заявив начальник пресслужби Східного угруповання військ.

Він наголосив, що ЗСУ значно меншими силами порівняно з противником продовжують рухатися вперед.

"При тому, що противник має домінацію в повітрі, він несе в 7-8 разів більші втрати в обороні, аніж ми в наступі, що в принципі суперечить будь-якій логіці та законам бойового мистецтва", - зауважив речник.