Причина полягає у внутрішній конвекції, яку провокувало величезне скельне утворення, що проходить крізь мантію супутника.

Американські вчені з Браунівського університету пояснили загадки місячних порід, які говорять про потужне магнітне поле, що в давнину за силою було нарівні із Земним. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Astronomy.

У ньому йдеться, що давній Місяць міг генерувати поле за допомогою власного магнітного динамо. Тобто, ефект самогенерації за рахунок металевого ядра, що обертається в рідкій розплавленій мантії.

Дослідники стверджують, що на Місяці сильне магнітне поле могла створювати внутрішня конвекція,  яку провокувало величезне скельне утворення, що проходить крізь мантію супутника.

Також відомо, що наразі Місяць не має магнітного поля.

"Моделі ядра показують, що супутник Землі занадто малий і йому не вистачало конвективної сили, щоб створювати постійне сильне поле, як у Землі. Для цього необхідне інтенсивне конвективне перемішування через різницю температури між ядром і мантією. У раннього Місяця мантія була не набагато холодніша від ядра, тому конвекція була сильною" , - йдеться у дослідженні.