В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років через 6 місяців після другої.

Щодо інших категорій населення рішення ухвалюватимуть 5 січня. Про це УНН повідомляє з посиланням на заяву МОЗ України, поширену 4 січня.

"В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років через 6 місяців після другої", - йдеться у повідомленні.

Міністр Віктор Ляшко зазначив, що підписав відповідний наказ за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ).

"5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатимемо питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій", - додав він.

За даними МОЗ, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, за такими схемами:

▪️ перші дві дози Moderna або Pfizer + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози AstraZeneca (Covishield, SKBio) + бустер Moderna або Pfizer
▪️ перші дві дози CoronaVac + бустер Pfizer
▪️ перші дві дози за змішаною схемою + бустер Moderna або Pfizer

"За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами. Для отримання бустерної дози можна записатися на щеплення у будь-який пункт чи центр вакцинації від COVID-19", - додали у міністерстві.

Зі слів голови МОЗ, отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.

Також, відзначив він, за рекомендацією експертів НТГЕІ, в Україні змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer). Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами - 28 днів.

Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna.

В Україні триває 5-й етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі українці віком від 18 років.

13 грудня в Україні була введена додаткова доза вакцини для людей з важкими супутніми хворобами. Щеплювати нею почали 16 грудня.

22 грудня у МОЗ повідомили, що Україна вводить ревакцинацію - бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для медичних працівників та працівників будинків інтернатного типу. Щеплювати нею почали 24 грудня