Від подразнення, почервоніння, висипань, пов'язаних з носінням масок, частіше страждають медичні працівники, працівники супермаркетів, банків, аптек, які змушені носити засоби захисту протягом усього робочого дня.

У МОЗ визнали, що довге носіння масок може викликати певні проблеми зі шкірою обличчя. Водночас фахівці зазначили, що можна зменшити негативний вплив на шкіру від їх постійного носіння. Про те, як правильно носити маски, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.

Зокрема, відомство не рекомендувало користуватися звичайними зволожуючими кремами для захисту шкіри обличчя від натирання маски. Водночас фахівці зазначили, що, наприклад, талькова присипка знижує тертя маски об шкіру на 49% при нанесенні і на 59% - через 4 години; суміш кокосового масла, какао-масла і бджолиного воску знижує тертя на 31% при нанесенні і на 53% через 4 години; ефективним виявилося використання індиферентних кремів із сумішшю вазеліну і ланоліну.

Також вони рекомендували не нехтувати правилами особистої гігієни і стежити за чистотою шкіри обличчя.

"Якщо немає можливості використовувати одноразову маску, треба стежити за чистотою багаторазової", - йдеться в повідомленні.

При цьому вмиватися треба делікатними засобами, які не будуть підсушувати шкіру. Крем (або інші засоби) слід наносити за 15 хвилин до надягання маски, щоб засіб вбрався шкірою, а не залишався на масці.

"Раз на тиждень можна скористатися заспокійливою ​​косметичною маскою, яка освіжить і відновить шкіру обличчя", - зазначили фахівці.

Крім того, вони порадили під час носіння маски не торкатися її брудними руками, а в разі виникнення вугрів, не видавлювати їх самостійно.