В рамках кампанії, присвяченій Дню менструальної гігієни, було безкоштовно розповсюджено 200 тис. гігієнічних прокладок серед дівчат і жінок зі складними життєвими обставинами в 17 регіонах України.
Кожна п'ята школярка пропускає заняття через неможливість придбати засоби менструальної гігієни, що, зокрема, стає приводом для стигматизації та булінгу. Про це в п'ятницю, 28 травня, пише Інтерфакс-Україна.
Про це йдеться в дослідженні, проведеному в рамках глобальної ініціативи Фонду АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine) спільно з Департаментом молоді та спорту КМДА та Київським міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до Дня менструальної гігієни.
"У нас є дані, що 3,5 млн сімей отримали субсидію, це говорить про те, що люди живуть не дуже добре матеріально, вони витрачають гроші на їжу, але не витрачають гроші на інші речі, зокрема прокладки відносяться до тих витрат, на які не витрачають гроші. В результаті 20% дівчаток не можуть купити собі прокладки, багато із-за цього пропускають заняття в школах", - сказала агентству глава представництва Фонду АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.
Також агентство наводить слова лікаря гінеколога-ендокринолога Вікторії Бурго, яка підкреслює, що "менструації і ПМС часто стають приводом для булінгу, особливо в чоловічих колективах".
"Виявляється, що сьогодні далеко не всі можуть купити собі гігієнічні прокладки. Ми говоримо не тільки про дівчаток, але і про жінок репродуктивного віку, які з якихось причин не мають можливості придбати засоби менструальної гігієни", - сказала вона.
Бурго зазначила, що "коли немає можливості дістати прокладки, дівчата користуються тим, що мають під рукою: серветками, газетами, туалетним папером, шкарпетками або взагалі нічим".
День менструальної гігієни - щорічний міжнародний захід, який відзначається 28 травня, починаючи з 2014 року. Метою заходу є привернення уваги світової спільноти до проблеми менструальної гігієни та здійснення просвітницької роботи, яка дає можливість дівчатам-підліткам і жінкам репродуктивного віку повноцінно брати участь в житті суспільства, зберігати власне здоров'я і незалежність.
Нагадаємо, з початку року в Україні зафіксовано 126 випадків самогубств серед підлітків, в той час як за весь минулий рік було 123 випадки.