День пам'яті і примирення відзначається не як заміна 9 травня, а для того, щоб повніше розуміти історію, пояснив глава держави.
День - пам'яті і примирення українці відзначають для того, щоб повніше розуміти і зберігати загальну для всіх історію. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на Telegram-канали суботу, 8 травня.
"Коли ми говоримо "ніколи знову", маємо на увазі перш за все дуже конкретне "ніколи не забути". Тому і відзначається в багатьох країнах цей День - пам'яті і примирення. І у нас це не на заміну 9 травня, а для того, щоб зберегти і зрозуміти історію повніше. Тому що вона - загальна, одна на всіх в світі", - написав Зеленський.
"Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-який з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує тільки засудження. Ніколи не забути, що українці воювали разом з десятками народів проти нацизму. Разом з росіянами, поляками, білорусами, євреями, грузинами, вірменами, британцями, американцями, французами і багатьма іншими. І точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому", - додав президент.
Він нагадав, що Друга світова війна стала найстрашнішою в історії людства, і саме тому були створені міжнародні інституції і правила для підтримки глобального світу.
"І щоб ніколи не забути, що світ губиться дуже легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити. Пам'ятаємо. Перемагаємо. І цінуємо життя. Вічна пам'ять загиблим у Другій світовій війні! Ніколи знову!", - уклав президент.