Олександр Лукашенко боїться участі Білорусі в розв'язаній Росією війні проти України, він зробить усе, щоб цього не сталося.

Про це розповів керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов.

"Керівництво РФ намагалося умовити Лукашенка вступити у війну. Там є певний формат, який їм запропонували, на що Лукашенко у властивій йому... дуже красиво намагається "зпетляти" з цього. Тобто, він і не відмовляється, і не погоджується, і робить насправді все, щоб цього не сталося", – заявив він.

"Лукашенко зробив дуже багато лиха для України, це правда. У першу чергу він надав свою територію, щоб РФ вела вторгнення в Україну і обстріли. Але він боїться цього (участі у війні). Він зробить все, щоб Білорусь туди не вступила", – додав Буданов.

За його словами, зараз Білорусь у значній частині дуже залежить від позиції Китаю:

"І вони будуть озиратися і питати виключно на Китай. Найближчим часом, напевно, і Росію перестануть питати про щось... Китай на відміну від Росії зараз дійсно впливова держава. Росія – виключно залежна територія, не більше".


Загроза вторгнення з боку Білорусі: що відомо

Днями в мережі з'явилася інформація, що у Білорусі перевіряють залізничну інфраструктуру. На думку експертів, це може означати, що її готують до прийняття військових ешелонів з Російської Федерації.

Через якийсь час стало відомо, що у Білорусі оголосили про проведення раптової перевірки військової частини № 06752, яка розташована в Мачулищах поблизу Мінська. На території цієї частини знаходиться авіаційна база класу "Б" – один з найбільших військових аеродромів країни.

За даними української розвідки, в Білорусі планують розмістити 20 тисяч мобілізованих з Росії. Вони повинні поповнити розміщені в Білорусі підрозділи армії РФ до кінця місяця.