Головними темами переговорів лідерів трьох країн були ситуація на Донбасі і підготовка до саміту Нормандської четвірки.

Президент України Володимир Зеленський провів відеоконференцію із президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Про це у вівторок, 12 жовтня, повідомляє Офіс президента.

Сторони обговорили подальші кроки з метою мирного врегулювання на Донбасі, а також підготовку до проведення чергового саміту Нормандської четвірки.

Учасники переговорів відзначили, що очікують від цього саміту конструктиву і досягнення домовленостей щодо узгоджених послідовних кроків, які зможуть забезпечити встановлення стабільного миру на Донбасі. Лідери трьох держав обговорили пропозиції щодо домовленостей, які можна буде обговорити на саміті, який може відбутися в рамках нормандського формату.

У свою чергу, Зеленський поінформував співрозмовників про ситуацію з безпекою на сході країни, а також про зусилля, яких докладає Українська сторона, щоб досягнути миру.

Німецький та французький лідери привітали вагомі практичні кроки Української сторони, які спрямовано на врегулювання конфлікту. Європолітики запевнили, що їхні держави і надалі докладатимуть усіх необхідних зусиль для мирного врегулювання на Донбасі.

Учасники зустрічі наголосили на важливості дотримання сторонами зобов'язань, які було взято в Парижі в грудні 2019 року, і погодилися, що під час наступного саміту Нормандської четвірки необхідно детально обговорити стан виконання цих зобов'язань.

Канцлер ФРН Анґела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон пообіцяли підняти ці питання під час розмови із президентом РФ Володимиром Путіним.