На птахофабриці у нідерландській провінції Лімбург внаслідок великого спалаху пташиного грипу знищили 300 тисяч курей, щоб запобігти поширенню, курей забивають на місці працівники Управління безпеки харчових продуктів і споживчих товарів.

Про це повідомляє УНН з посиланням на NOS.

“Найбільший на сьогодні спалах пташиного грипу був виявлений у Хейтуйсені в Лімбурзі. За інформацією міністерства сільського господарства, природи та якості харчових продуктів, ідеться про 300 тисяч курей”, - зазначається в повідомленні.

Наразі перевіряються п'ять інших птахофабрик, розташованих у радіусі 3 кілометрів. 

Також на 128 птахофабриках заборонено перевезення інкубаційних яєць та інших продуктів тваринництва та відходів.

Грип пташиний — різновид грипу, що уражає птахів (особливо сприйнятливі кури та індички), а також деякі види ссавців. Хворобу спричинюють 16 субтипів вірусу грипу типу А. Віруси пташиного грипу можуть інфікувати інші види тварин, а також людей. Люди заражаються пташиним грипом при тісному контакті з хворими домашньою птицею під час нагляду за ними, забою і обробки.

Хвороба в домашньої птиці перебігає дуже швидко. Буквально протягом 1-2 днів з моменту захворювання вона помирає. Зараження у птахів відбувається респіраторним та респіраторно-фекальним шляхом або через шлунково-кишковий тракт.

Вірус миттєво інактивується при температурі в 100 °C, через 2-3 хвилини — при 65-70°, а при нагріванні до 50-60° — через 30-40 хвилин.