Парламентська асамблея НАТО закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал для покарання російських злочинців.

Парламентська асамблея НАТО, яка проходить у Мадриді, закликала створити спеціальний Міжнародний трибунал для покарання російських злочинців і визнала РФ державою-терористом. Про це повідомив голова постійної делегації України у ПА НАТО Єгор Черньов.

"Всі 30 країн НАТО підтримали пропозиції нашої делегації. Такий трибунал дозволить засудити не лише безпосередніх виконавців воєнних злочинів, але й вище керівництво Російської Федерації. Резолюція буде направлена ​​урядам і парламентам всіх країн – членів НАТО", – заявив Черньов.

Як повідомив Черньов, резолюція містить низку важливих для України рішень: збільшення постачання Україні озброєння; розробка конкретних кроків щодо вступу України у НАТО; створення механізму стягнення репарацій з РФ за завдану Україні шкоду.

Черньов також підкреслив, що у резолюції закріплено принцип про те, що НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки потрібно.

"Прийняття цієї резолюції – це важливий політичний крок, що відображає настрої у західних парламентських колах, тому впливає на керівництво країн у прийнятті рішень", – пояснив голова постійної делегації України у ПА НАТО.

Черньов зазначає, що українська позиція щодо створення трибуналу, виплати репарацій та визнання Росії державою-терористом поступово отримує підтримку на найвищих міжнародних майданчиках.

"За злочини проти людяності, воєнні злочини, які не мають терміну давності, та за злочин агресії покарання буде невідворотним. Ми цього обов'язково досягнемо", – запевняє Черньов.

 

Перед тим Зеленський закликав країни-учасниці ПА НАТО визнати Росію державою-спонсором тероризму.