Уповільнення темпів вакцинації може затримати відновлення економіки Європи після пандемії і перешкоджатиме поверненню попиту на нафту.

Світові ціни на нафту еталонних марок перейшли до зниження на тлі новин про проблеми з вакциною від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca і очікуване зростання запасів сировини в США. Про це свідчать дані торгів вранці у вівторок, 16 березня.

Так, травневі ф'ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на $0,71 (1,03%) - до $68,17 за барель. У понеділок цей сорт нафти подешевшав ще на $0,34 (0,5%) - до $68,88 за барель, хоча протягом сесії їхня ціна піднімалася вище $70 за барель.

Вартість ф'ючерса на WTI на квітень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) впала на $0,70 (1,07%) - до $64,69 за барель. За підсумками попередньої сесії ці контракти подешевшали на $0,22 (0,3%) - до $65,39 за барель.

Спред між актуальними контрактами на марки Brent і WTI складає $3,48 на користь Brent.

Напередодні стало відомо, що багато країн Європи, включно з Італією, Францією, Німеччиною та Іспанією, призупинили використання вакцини AstraZeneca через ризик виникнення тромбів у щеплених громадян. Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) розслідує інциденти. Це посилило занепокоєння ринків із приводу уповільнення темпів вакцинації, що може затримати відновлення економіки Європи після пандемії і перешкоджатиме поверненню попиту на нафту.