Ціни зростають через ембарго на російську нафту з боку США та Великої Британії, а також те, що деякі покупці вже уникають її.

Вартість світових цін на нафту зростає після запровадженої США заборони на російську нафту, свідчать дані торгів у середу, 9 березня.

Так, ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 2,3%, до 130,9 доларів за барель. Ф'ючерси на нафту WTI зросли на 1,9%, до 126 доларів за барель після зростання на 3,6% напередодні.

Учора президент США Джо Байден запровадив заборону на імпорт російської нафти та інших енергоносіїв, а Велика Британія заявила, що поетапно припинить імпорт російської нафти до кінця 2022 у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Також учора Shell заявила, що припинить купувати російську нафту і поступово згорне свою участь у всіх російських вуглеводнях.

За оцінкою Goldman Sachs, більше половини російської нафти, що експортується з портів, залишається непроданою, тоді як, за оцінками JP Morgan, близько 70% російської морської нафти намагаються знайти покупців.

Ціни на нафту зросли більш ніж на 30% після того, як Росія розпочала вторгнення в Україну 24 лютого.

При цьому на початку тижня ціни на нафту підскочили до найвищого рівня з липня 2008: Brent досягла 139,13 доларів за барель, а WTI - 130,50 доларів.