Молдова розвіяла міф про те, що природний газ і світло можуть надходити лише з РФ, зазначили у Кишиневі.

Молдова вперше в історії імпортувала природний газ шляхом реверсу через систему із заходу на схід. Про це у Telegram повідомив міністр інфраструктури і регіонального розвитку Молдови Андрей Спину у четвер, 3 листопада.
 
За його словами, компанія Energocom купила 5,6 млн кубометрів газу, який було імпортовано через пункт постачання Будники у Словаччині на кордоні з Україною.
 
"Республіка Молдова вперше імпортувала природний газ за реверсивною системою, із заходу на схід, тим самим розвіявши міф про те, що природний газ і світло можуть надходити лише з Російської Федерації", – заявив Спину.
 
Він зазначив, що закуплений газ доповнює запаси, які Energocom робить для забезпечення Молдови цієї зими, і сприяє енергетичній незалежності країни.
 
Поточні запаси природного газу у Молдові досягли 157 млн кубометрів.
 
При цьому вчора Спину повідомив про купівлю ще 15 млн кубів газу, але тоді він не уточнив, за якою ціною і у кого було куплено цей ресурс.
 
Раніше на цій неділі стало відомо, що у листопаді Газпром скоротив постачання газу у Молдову на 50% – до 5,7 млн ​​кубометрів газу на добу.