Звіт російських аналітиків "малює набагато жахливішу картину, ніж зазвичай роблять чиновники у своїх оптимістичних публічних заявах".

У російському уряді підрахували, що втратять 6,6 млрд доларів через рішення про повне зупинення газопостачання до країн Європейського Союзу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на звіт уряду РФ.

Зазначається, що документ, наданий 30 серпня на розгляд російського уряду експертною групою, "малює набагато жахливішу картину, ніж зазвичай роблять чиновники у своїх оптимістичних публічних заявах".

Згідно зі звітом, повне припинення постачання газу до Європи (на головний експортний ринок РФ) може коштувати російському бюджету до 400 мільярдів рублів (або 6,6 мільярда доларів США) на рік у вигляді втрачених податкових надходжень.

При цьому повністю компенсувати втрату обсягів продажу новими експортними ринками не вдасться навіть у середньостроковій перспективі.

Автори звіту наголошують на значних негативних збитках від санкцій, введених через військове вторгнення РФ в Україну. Зокрема, російські виробники металопродукції втрачатимуть близько 5,7 млрд доларів на рік через вплив західних санкцій.

Значних збитків зазнає і нафтовидобувна та нафтопереробна галузі РФ після того, як західні санкції щодо російської сирої нафти та нафтопродукції набудуть чинності.

Не меншу шкоду російській економіці завдадуть і санкції щодо обмеження експорту технологій. Найбільше від західних санкцій постраждають такі імпортозалежні галузі російської економіки, як фармацевтика, машинобудування, авіаційні та інші транспортні перевезення, а також зв'язок та ІТ-сектор.

Навіть у сільськогосподарському секторі, де Кремль рекламував свої зусилля щодо заміни іноземних постачань, залежність від ключових імпортозалежних факторів виробництва може змусити росіян скоротити споживання продуктів харчування.

Також у звіті вперше офіційно визнано ймовірність великого "відтоку мізків" з РФ - за оцінками його авторів, до кінця 2025 року Росію може залишити до 200 тисяч ІТ-фахівців.