В Україні з наступного року будуть встановлені тільки два види ремонтів доріг - капітальний і поточний.
З 2022 року Укравтодор у рамках програми Велике будівництво повністю відмовиться від проектів поточного середнього ремонту. Про це повідомляє прес-служба Укравтодору у вівторок, 15 червня.
На початку 2022 року набирає чинності новий ГОСТ 8747, який встановлює два види ремонтів: капітальний і поточний. При цьому об'єкти, на яких вже розпочато роботи, будуть закінчуватися в рамках поточного середнього ремонту.
Як пояснили в Укравтодорі, основну мережу доріг побудували ще в 70-80 роках - це 120 тисяч км доріг місцевого значення і близько 47 тисяч км доріг державного значення. Через те, що їх не ремонтували десятиліттями, велика частина мережі виявилася вкрай зношеною. З 2020 року Укравтодор посилив контроль за об'єктами поточного середнього ремонту.
"У більш як 80% випадків за структурою робіт вони були наближені до рівня капітального ремонту. Вперше за роки незалежності кожен проект з поточного середнього ремонту проходить секцію 5 "Проектування автомобільних доріг і мостів" Науково-технічної ради ДП ДерждорНДІ", - сказано в повідомленні.
Раніше узгодження секції 5 науково-дослідного інституту вимагали тільки проекти будівництва, реконструкції або капітального ремонту.
Навесні представники Ініціативи щодо прозорості інфраструктури CoST з різних областей провели обстеження відремонтованих доріг державного значення в низці областей. Було виявлено чимало пошкоджень на об'єктах: тріщини, колійність, перші вибоїни - ці дефекти задокументували представники CoST на дорогах територіального, регіонального і навіть національного значення. При цьому переважна більшість об'єктів, де виявлено дефекти, оновлювалися за старими проектами поточного середнього ремонту, де не передбачалося ні зміцнення дорожньої основи, ні посилення несучої здатності дороги в цілому.
"Практика поточного середнього ремонту себе вичерпала. Зокрема й тому, що всі дорожні проекти Великого будівництва з початку 2020 року максимально наближені до рівня капітального ремонту. Громадський контроль, взаємодія влади і громадськості є ефективним способом поліпшення якості робіт", - додали в Укравтодорі.