Майже дві доби жінки з дітьми та люди похилого віку перебувають у неопалюваних автобусах без їжі та сну, заявила омбудсмен.

Жителі ОРДЛО, примусово евакуйовані в РФ, майже дві доби перебувають без їжі та сну у неопалюваних автобусах. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова у неділю, 20 лютого.

"Жінки з дітьми та літні люди майже дві доби перебувають без їжі та сну в неопалюваних автобусах, а місця тимчасового перебування, де їх планували поселити - закриті. Російська влада не вживає заходів щодо забезпечення евакуйованих тимчасовим житлом, гарячим харчуванням, медичними послугами, чим порушує частину першу статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція), згідно з якою держава-окупант зобов'язана за допомогою всіх наявних коштів забезпечувати громадянське населення всіма необхідними ресурсами. Порушуючи статтю 8 Європейської Конвенції з прав людини, яка гарантує право на повагу до приватного та сімейного життя, частину евакуйованих громадян України було розміщено у спортивній залі м. Таганрога Ростовської області", - написала Денісова в Telegram.

У зв'язку з цим Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити належні умови перебування громадян України в РФ, надати необхідну допомогу, зокрема безкоштовні юридичні консультації та гуманітарну допомогу.

Крім того, Денісова звернулася до Генерального комісару УВКБ ООН, світової спільноти щодо негайного реагування на факти порушення РФ статті 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни щодо незаконної евакуації громадян України на територію країни-окупанта.

Нагадаємо, що раніше до РФ вивезли понад 10 тисяч мешканців Донбасу. Напередодні у самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" оголосили евакуацію до Росії літніх людей, жінок та дітей.