Все, про що домовляться учасники Саміту миру, стане частиною миротворчого процесу в Україні, зазначив президент.

На Саміті миру у Швейцарії представлена загалом 101 держава світу, включно з міжнародними організаціями. Це успіх і шанс для дипломатії. Про це сказав президент України Володимир Зеленський під час спільної з президентом Швейцарії заяви для ЗМІ в місті Бюргеншток у суботу, 15 червня.

"Сьогодні – день нашого спільного успіху. Справді нам усім разом вдалося дати шанс дипломатії", – заявив він.

Президент наголосив, що Україна ніколи не хотіла цієї війни.

"Це злочинна й абсолютно неспровокована агресія Росії, і єдиний, хто її хотів – це Путін. Але в будь-якому разі мир – сильніший", – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що Формула миру – формула єднання світової більшості, заради цілковитої дієвості цілей і принципів Статуту ООН, міжнародного права, а, отже, і глобальної безпеки.

"Саме тому вдалося об'єднати тут, у Швейцарії, 101 країну і міжнародну організацію. На сьогодні така кількість зареєструвалася тут – на першому Саміті миру", – сказав Зеленський.

Ще частина країн і лідерів, як він додав, "проявили інтерес до нашого саміту й відреагували на миротворчий імпульс Формули миру – і навіть якщо їх сьогодні тут на першому саміті немає, нам вдалося повернути світові ідею, що колективні зусилля здатні зупинити війну та встановити справедливий мир. Ця ідея точно спрацює – тому що мир має силу".

За словами Зеленського, все, про що домовляться учасники Саміту миру, стане частиною миротворчого процесу в Україні.

"Вірю, що ми побачимо тут на саміті, як робиться історія. Дякую вам за вашу підтримку, і нехай справедливий мир буде встановлено якомога швидше", – резюмував глава держави.