Столтенберг, глава Євроради та Білий дім розкритикували Дональда Трампа через погрози країнам НАТО.

Колишній президент Дональд Трамп заявив, що під час свого очільництва у США погрожував країнам НАТО, що буде підбурювати Росію до нападу на них, якщо вони не будуть робити внески в Альянс. Така заява викликала хвилю обурення в світі.

Так, представник Білого дому Ендрю Бейтс назвав "жахливими" слова Трампа і такими, що ставлять під загрозу нацбезпеку США.

"Заохочувати вторгнення вбивчих режимів до наших найближчих союзників є жахливим і безпідставним. Це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку", - сказав Бейтс.

На слова колишнього президента США відреагував і генеральний секретар НАТО. Як заявив Єнс Столтенберг, розмови про те, що члени оборонного альянсу не захищають один одного, підривають спільну безпеку. Крім того, за його словами, такі заяви ставлять під загрозу життя американських і європейських солдатів.

Президент Європейської ради Шарль Мішель сказав, що такі заяви служать лише інтересам російського диктатора.

"Трансатлантичний альянс протягом 75 років підтримує безпеку та процвітання американців, канадців і європейців. Нерозважливі заяви про безпеку НАТО та солідарність статті 5 служать лише інтересам Путіна. Вони не приносять у світ більше безпеки чи миру", - написав Мішель.

Голова уряду Польщі Дональд Туск через слова Трампа звернувся до президента країни Анджея Дуди.

"Пане президенте, можливо, це привід для того, щоб зібрати Кабінетну раду", - звернувся Туск до Дуди.

"Союз Польщі зі США повинен бути сильним, незалежно від того, хто зараз при владі в Польщі та США. Я завжди діяв так і буду діяти в цьому дусі, поважаючи всіх наших партнерів у США. Образа половини американської політичної сцени не служить ані нашим економічним інтересам, ані безпеці Польщі", - відповів Дуда прем'єру Туску.