Meta Platforms Inc планує припинити доступ до новин у Facebook та Instagram для всіх користувачів у Канаді, як тільки набуде чинності схвалений парламентом закон, який вимагає від інтернет-гігантів платити видавцям новин. Про це пише Reuters з посиланням на заяву компанії, передає УНН.

«Сьогодні ми підтверджуємо, що доступ до новин у Facebook і Instagram буде припинено для всіх користувачів у Канаді до набуття чинності Акту про онлайн-новини», — йдеться в заяві Meta.

Законодавство, відоме як Закон про онлайн-новини, було схвалено верхньою палатою Сенату раніше в четвер та запропоновано після скарг канадської медіаіндустрії, яка хоче жорсткішого регулювання технологічних компаній, щоб вони не витісняли новинний бізнес з ринку онлайн-реклами.

Facebook телеграфував про можливість припинення трансляцій новин раніше. Тоді заяви були щодо того, що новини не мають економічної цінності для компанії та що її користувачі не використовують платформу для новин.

Закон визначає правила, які змушують такі платформи, як Facebook і Alphabet Google, укладати комерційні угоди та платити видавцям новин за їхній контент.

Американські технологічні компанії заявили, що пропозиції є неприйнятними для їхнього бізнесу. Google стверджував, що канадський закон встановлює плату за посилання на новини, що відображаються в результатах пошуку, і може застосовуватися до ЗМІ, які не випускають новини.

Гігант пошукової системи запропонував переглянути законопроєкт, щоб зробити відображення новинного контенту, а не посилань, основою для оплати, і вказати, що лише компанії, які створюють новини та дотримуються журналістських стандартів, мають право.

Представник Google заявив у четвер, що законопроєкт залишається «непрацездатним» і що компанія терміново прагне працювати з урядом «на шляху вперед».

Федеральний уряд Канади поки що відмовляється від пропозицій щодо внесення змін. Раніше цього місяця прем’єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що Meta і Google використовують «тактику залякування» під час кампанії проти законодавства.