Призначення міністра оборони - це квота Президента, і Володимир Зеленський краще розуміє, хто буде ефективнішим на цій посаді. Таку думку у коментарі УНН висловив військовий експерт Ігор Романенко.
“Міністерство оборони - це напрям Президента. Він краще знає і можливості Резнікова, і як і що там пересувати, чи може він десь бути ефективнішим, і найголовніше, хто замість нього в умовах війни може бути. Кадрові рішення в умовах війни - це дуже непроста справа”, - зазначив експерт.
Разом з тим Романенко відзначив, що Олексій Резніков добре зарекомендував себе у питаннях співпраці з міжнародними партнерами щодо постачання озброєння в Україну, а тому його заміна піде не на користь країни.
“Резніков себе зарекомендував на зустрічах у форматі “Рамштайн” з кращого боку. Тому в ході війни втрачати такі можливості, мабуть, буде не на користь обороноздатності нашої країни. Тому, як мінімум, на “Рамштайн” треба їхати, бо там не прості зустрічі. Будуть і питання авіації, і ракет збільшеної дальності, які принципово важливі з урахуванням того, що зараз на 5 напрямках Донеччини і Луганщини росіяни намагаються просуватися вперед. І це ще без урахування того, що вони будуть заводити свій стратегічний резерв десь до 200 тис. осіб, який зараз готують”, - пояснив Ігор Романенко.
Очільник парламентської фракції "Слуги народу" у Верховній Раді Давид Арахамія заявив про кадрові зміни у Міністерстві оборони та низці інших відомств. Пізніше він спростував свою ж заяву.
Разом з тим, нардеп Мар’яна Безугла пояснила, що фракція відмовилася від кадрових перестановок в МОУ, адже заміна Олексія Резнікова “несе ризики для системи”.