Чотири сусідні країни опрацювали український план та готові до обговорення. І лише одна держава проти, зазначив Денис Шмигаль.

Уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини. Про це у Telegram повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який підписав документ у вівторок, 26 вересня.

За його словами, мова йде про чотири групи аграрного експорту – пшеницю, ріпак, соняшник та кукурудзу.

"Цей механізм Україна представила в межах плану для вирішення зернової кризи, який підтримала Європейська комісія. Чотири країни опрацювали український план, висловили свої конструктивні зауваження й пропозиції та готові до обговорення. І лише одна держава проти. На жаль, у нас немає цьому ані логічного, ані економічного пояснення", – написав він.

Прем'єр не уточнив, яка саме країна не підтримала запропонований Україною механізм контролю експорту українського зерна.

За його даними, Україна готує відповідні документи щодо верифікації експорту з Румунією та Болгарією.

Шмигаль подякував цим двом країнамза те, що вони не порушували торговельних правил Євросоюзу та Угоди про асоціацію і не вводили односторонніх обмежень проти імпорту нашої агропродукції.