"Коридори солідарності" дозволили Україні експортувати понад 108 млн тонн товарів та імпортувати 38 млн тонн іншої продукції на загальну суму 123 млрд євро.

У Єврокомісії не бачать значних негативних наслідків для європейських ринків від аграрного імпорту з України. Про це йшлося на засіданні комітету Європарламенту з питань сільського господарства та розвитку в Брюсселі, повідомив Укрінформ у середу, 29 листопада.

"Ми відстежуємо обсяги, ми відстежуємо динаміку цін, імпортну ціну на національному рівні, а також ціни на рівні ЄС, і ми публікуємо моніторинговий звіт кожні два місяці. Тож поки що ми не бачимо якихось дуже значних негативних наслідків для сільськогосподарського ринку ЄС", – сказав доповідач з цієї теми П'єр Баску, директор з питань сталого розвитку та підтримки доходів Генерального директорату з питань сільського господарства Єврокомісії.

Він зазначив, що ЄК працює над розвитком "коридорів солідарності" та зменшенням витрат на транзит. Вона хоче, "щоб Україна продовжувала робити свій внесок у світову продовольчу безпеку та могла продовжувати експортувати свою продукцію в ЄС, а також за його межі", – зазначив Баску.

Євродепутати нагадали, що "коридори солідарності" стали рятівними для української економіки і дозволили експортувати понад 108 млн тонн товарів та імпортувати 38 млн тонн іншої продукції на загальну суму 123 млрд євро. Ці обсяги значно зросли після відкриття чорноморського маршруту.

При цьому віцепрезидентка аграрного комітету Мазалі Агілар заявила, що іспанські порти переповнені зерном не тільки з України, а й з Росії, за неймовірно низькими цінами.

"З таким тиском імпорту вони не можуть продовжувати працювати. Очевидно, що ми повинні показати нашу солідарність з Україною, але не за рахунок наших виробників зерна", – сказала вона, закликавши комісію вжити заходів, аби європейські виробники збіжжя не збанкрутували.

"Ми хочемо бачити Україну в майбутньому членом ЄС. Вона є великим виробником", - відзначив член комітету Мартін Хойслінг. Але, за його словами, потрібен довгостроковий план, який збалансує захист європейських виробників та допомогу Україні: "Ми не можемо очікувати, що війна закінчиться за три місяці, потрібно звикнути до цієї ситуації".