Невідомо, чи витримає навантаження медична система України, якщо штам коронавірусу “Омікрон” почне швидкими темпами поширюватися на території держави.

Про це журналістам УНН розповіла кандидат медичних наук, доцент кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

“Ми поки що не розуміємо, чи дає "Омікрон" більшу смертність, бо молоді люди хворіють і не дуже тяжко, але, розуміючи епідемічне значення цього штаму, інші країни вже налагоджують протиепідемічні заходи. У нас я поки що цього не бачу. Чи витримає наша медсистема — не знаю. У разі, якщо хвороба не буде тяжко перебігати, а будуть госпіталізовуватися тільки важкі форми — то, може, і витримає”, — вважає лікар.

У США вже заявили — лікарні відчувають дефіцит лікарняних ліжок напередодні очікуваного зростання кількості пацієнтів, які заразилися “Омікрон”-штамом нового коронавірусу.

Тим часом в Україні вже виявили перший випадок зараження “Омікрон”-штамом. Виявилося, що ця людина раніше вже хворіла на коронавірус.

За словами головного інфекціоніста, заслуженого лікаря Ольги Голубовської, новий штам коронавірусу набагато заразніший, ніж “Дельта”. “Ми бачимо на сьогоднішній день як пацієнти, які мають високі титри антитіл, особливо коли поствакцинальних антитіл, дуже високі титри по кілька тисяч, проте теж хворіють”, — розповіла вона.

В Україні ж з’явилися препарати, які ефективні для лікування будь-якого штаму коронавірусу: це — Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” і Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів”, які можна придбати в аптеках і на сайті компанії http://sterisent.info/. Вони вже отримали сертифікацію медичного виробу класу II.

Їх розробили ізраїльські (69 дослідників, серед яких — 2 Нобелівських лауреатів) та українські вчені спільно з вітчизняною компанією “Стерісент Ізраїль Україна “Інститут комплексних систем безпеки” — науково-дослідне підприємство з розробки інноваційних препаратів.

До складу препаратів входить гіпохлориста кислота з гіпохлоритіону, натрію хлорид і вода. Їх хіміко-фізична дія спрямована на пряме знищення будь-якого вірусу в місці його найбільшого скупчення на слизових оболонках людини в дихальних шляхах, таким чином препарати не допускають реплікації вірусу, тому хвороба не переходить в більш тяжку стадію.

Науковці пояснюють — медичні вироби Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Антиковід” та Протипатогенний засіб Sterisent “Санація+Для дихальних шляхів” у вигляді спеціального розчину застосовуються для лікування ранньої стадії та запобігають тяжкому вірусному захворюванню.

Згідно з сертифікаційними документами, можуть використовуватися разом з кисневими концентраторами та апаратами ШВЛ.

Розробники наголошують — медичні вироби можуть застосовуватися і як профілактика від захворювання на коронавірус.