Загальна сума макрофінансової підтримки від Євросоюзу Україні становитиме 1,2 мільярда євро. При цьому перший транш буде виділено без жодних умов.

Європейський союз ухвалив рішення щодо надання Україні макрофінансової підтримки на 1,2 млрд євро. При цьому перший транш у розмірі 600 млн. євро буде виплачено без додаткових умов. Про це у понеділок, 31 січня, повідомила прес-служба Офісу президента.

Наголошується, що про це йшлося під час зустрічі президента Зеленського з виконавчим віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом.

Сторони домовилися, що перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн. євро буде виплачено без додаткових умов одразу після завершення всіх необхідних процедур.

Президент подякував за фінансову підтримку України з боку Євросоюзу, зокрема, за нову програму макрофінансової допомоги обсягом 1,2 млрд. євро. Зеленський зазначив, що рішення про надання цієї допомоги стало своєчасним сигналом для фінансових ринків і вже сприяє підтримці стабільності української економіки.

Також він окремо подякував за фінансування для України, передбачене Економічним та інвестиційним планом Східного партнерства, яке, серед іншого, буде спрямоване на підтримку малих та середніх підприємств.

Під час обговорення торговельних відносин між Україною та ЄС Зеленський також порушив питання якнайшвидшого початку офіційних переговорів щодо надання Україні додаткових торгових преференцій, які передбачатимуть оновлення діючих тарифів та квот для українських експортерів.

Зі свого боку Валдіс Домбровскіс заявив, що надання Україні Єврокомісією екстреної макрофінансової допомоги у сумі 1,2 мільярда євро має стати сигналом для інвесторів, що немає причин виводити кошти з України, можна бути впевненими та спокійними.