При голосуванні щодо членства України в Альянсі проти проголосують Угорщина, Туреччина і Болгарія.

Про це заявив політолог-міжнародник Володимир Воля в ефірі "Еспресо".

"Я прогнозую, що з початком розгляду заявки України й при голосуванні за те, яку відповідь надати, три держави однозначно проголосують проти вступу України до НАТО. Це у першу чергу Орбан, Угорщина, потім Ердоган, Туреччина, і Болгарія. Крім того, відомо про заяву дев'яти держав, які однозначно підтримують членство України в Альянсі. Однак, поки з Канадою не зрозуміло чи так, чи ні, так само і з США, які ще визначатимуть свої позиції шляхом внутрішніх консультацій між собою", - зауважив Воля.

За його словами, подібна дискусія буде корисна серед країн членів НАТО, тому що ще раз покаже, хто в Альянсі "заслані козачки" від Росії, а хто насправді друзі України.

"Ми маємо початок нового офіційного обговорення, у рамках Альянсу, можливості вступу України до НАТО. Нашу заявку повинні як мінімум розглянути, тобто зібратися офіційні представники всіх держав і дати якусь відповідь Україні", - додав політолог.

На його думку, було б важливим і доречним, якби Україні врешті надали особливий формат партнерства на той момент, поки будуть тривати  процедури вступу до Альянсу.