Без зовнішнього фінансування влада не змогла б забезпечувати соціальні виплати та зарплати.

Україна вичерпала всі можливості своєї економіки і без фінансової допомоги ззовні українці вже могли б залишитися без пенсій та зарплат. Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.

За його словами, найбільше коштів Україна отримала від США та Євросоюзу.

Шмигаль зазначив, що Німеччина перебуває на передовій фінансовій допомозі, проте 3 млрд євро з обіцяного європейського пакету в 9 млрд заблоковано, зокрема, тому, що Берлін пропонує надати ці кошти у вигляді грантів, а не кредитів.

"Для нас найголовніше, щоб вони прийшли якнайшвидше. Нам це потрібно для того, щоб наша фінансова система вижила. Чи стане це кредитом чи грантом, менш важливо. Ми вже вичерпали всі можливості економії", - сказав прем'єр.

Глава уряду додав, що оборонний бюджет України становить 60% державних видатків, тому західна фіндопомога йде на соціальні потреби, і затримка надходжень може мати погані наслідки.

"Якщо говорити про вкрай негативний сценарій, то ми вже не змогли б платити ні зарплати, ні пенсії. Тому фінансова стабільність України така ж важлива, як і військова безпека чи постачання боєприпасів", - сказав Шмигаль.