Пілотний проект реалізували в Шульгинській територіальній громаді - там відкрили Центр культурних послуг, ЦНАП, відділення Нової пошти, аптеку, відділення поліції, продуктовий магазин, а також обладнали сквер і дитячі майданчики.

Президент Володимир Зеленський ознайомився з реалізацією пілотного проекту "Нове село" в Шульгинській територіальній громаді. Про це повідомляє прес-служба президента в п'ятницю, 15 жовтня.

Проект стартував у червні 2021 року, а вже восени його запустили. Згідно із проектом звели Центр надання адміністративних послуг, де можна отримати майже 100 адмінпослуг, відділення Нової пошти, аптечний пункт, відділення поліції, магазин продовольчих товарів, сквер і дитячі майданчики.

Крім того, в Шульгинці запрацював перший в Україні Центр культурних послуг для громади, його створено, щоб замінити старий сільський клуб. Там працюють новітня бібліотека, зони для тренінгів і семінарів, зона з IT- і робототехнікою, внутрішній та зовнішній кінотеатри.

Пілотний проект реалізовували спільними зусиллями соціально відповідального бізнесу, зокрема компанії Нова пошта, міжнародних партнерів, таких як USAID і гуманітарні програми ПРООН, самої територіальної громади і Мінреінтеграції.

Також долучилася НАК Нафтогаз України, завдяки якій було встановлено сонячні батареї для забезпечення електроенергією соціальних установ і лавочки з функцією підзарядки гаджетів.

Загалом заплановано реалізувати такі проекти в 11 сільських громадах Луганської області, 21 громаді Донецької області, 38 - в Херсонській області, тобто в громадах, які живуть уздовж лінії зіткнення на Донбасі і на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом, а потім - і по всій Україні.

Заплановано створити близько 1 060 таких центрів у всіх сільських і селищних громадах.