На зустрічі українського та британського лідерів обговорювався комплекс кроків щодо стримування Росії.
 

Вторгнення РФ в Україну стане поразкою для російського президента РФ Володимира Путіна. Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон на прес-конференції у Києві після зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським.
 
Прем'єр Британії наголосив, що загроза з боку Росії не перебільшена.
 
"Подальше вторгнення Росії в Україну було б політичною та гуманітарною катастрофою. Це було б і військовою катастрофою як для Росії, так і для світу. Потенційне вторгнення було б поразкою Путіна, який каже, що дбає про інтереси українського народу", - сказав глава уряду Сполученого Королівства.
 
При цьому Джонсон пообіцяв застосувати санкції щодо агресора у разі вторгнення до сусідньої держави. Причому санкції будуть застосовані практично моментально - "в ту саму хвилину, як тільки нога російського солдата перетне кордон".
 
При цьому Зеленський наголосив, що будь-які санкції дієві до вторгнення, а не після.
 
"Ми обговорили комплекс кроків зі стримування РФ. Тут моя думка відома: будь-які заходи дієві "до", а не "після". ​​Профілактика краща за реанімацію. Це доводить і недавнє британське рішення", - заявив Зеленський.
 
Він також розповів, що Велика Британія поставила Україні тисячі сучасних протитанкових ракет.
 
Прем'єр Британії заявив, що Україна отримає додатково 88 млн. фунтів (майже 119 млн. доларів) - для захисту країни від російського впливу.
 
Крім того, Джонсон додав, що розраховує в середу, 2 лютого, провести телефонну розмову з Володимиром Путіним. При цьому британський прем'єр закликав Україну "йти шляхом дипломатії".
 
Також Володимир Зеленський на спільній прес-конференції заявив, що Україна паралельно з "нормандським форматом" веде переговори про три- та двосторонні формати переговорів з Росією.
 
Щодо Мінських угод Зеленський не пам'ятає, хто їх підписав, але знає, хто їх має виконувати, та відчуває свою відповідальність. Він наголосив, що незадоволений усіма пунктами Мінських угод, але визнав, що необхідно робити кроки для "деокупації територій". Також він вважає "нормандський формат" єдиним працюючим майданчиком з Донбасу.
 
Також Джонсон додав, що розраховує у середу, 2 лютого, провести телефонну розмову із Володимиром Путіним.