Поведінка шести суддів Конституційного суду, які заблокували роботу КСУ, схожа на шантаж, а також є "політично значущими діями", що заборонено законом.

Ситуація, що склалася в Конституційному суді України, виглядає як шантаж. Про це в п'ятницю, 11 червня, сказав представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський в ефірі телеканалу Україна 24.

"Що стосується подій, які відбулися на цьому тижні ... Дійсно, в діяльності Конституційного суду України мали місце випадки, коли порядок денний не вдавалося затвердити з різних причин. Але, коли найближче оточення пана Тупицького і його найближчі соратники вимагають вирішити спочатку питання щодо його статусу, а потім затвердити порядок денний, то це вже дійсно виглядає як якийсь шантаж з боку тих суддів, які вважають себе прихильниками пана Тупицького", - сказав представник президента.

Він наголосив, що те, що відбувається на цьому тижні, є "політично значущими діями" з боку суддів КСУ, які є прямо забороненими законом.

"Але я переконаний, що з наступного тижня Конституційний суд повернеться до нормальної роботи, тому що ситуація, яка зараз склалася, негативно оцінюється усіма практично суддями КСУ", - додав Веніславський.