Українська влада не боротиметься лише за факт існування самої заявки на вступ.

Керівник фракції Слуга народу у Верховній Раді, голова української делегації на переговорах з РФ Давид Арахамія заявив, що країни НАТО не готові навіть обговорювати питання про те, щоб Україна вступила до Альянсу у найближчі 5 чи 10 років. Він додав, що українська влада не боротиметься лише за факт існування самої заявки на вступ.

"Відповідь, яку ми отримуємо від країн НАТО, полягає в тому, що вони не готові навіть обговорювати питання про те, щоб ми вступили до НАТО у найближчі 5 або 10 років. Ми б не боролися за заявку на вступ до НАТО, ми б боролися за результат, але не за процес", - сказав Арахамія в інтерв'ю Fox News.

За його словами, "ми готові обговорювати якісь "ненатівські" моделі, але обговорювати це потрібно не лише з Росією".

"Наприклад, може йтися про прямі гарантії (безпеки) з боку різних країн, таких як США, Китай, Великобританія, можливо, Німеччина та Франція. Ми відкриті для обговорення таких речей у ширшому колі, не лише у двосторонніх дискусіях з Росією, та й з іншими партнерами", – сказав нардеп.

Україна подала заявку на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у 2008 році. 7 лютого 2019 року Верховна Рада внесла поправки до Конституції, які закріпили курс на повноправне членство у Європейському Союзі та НАТО.

Україна вимагає від НАТО закрити небо над Україною, але альянс відмовляється це робити.