Чотири країни, в числі яких Україна, направили в Тегеран спільні претензії з вимогою про визнання провини і виплат компенсацій за збитий літак.
Канада, Україна, Швеція та Велика Британія в четвер, 3 червня направили Ірану спільне повідомлення про претензії в зв'язку зі збитим літаком МАУ. Про це повідомили в прес-службі МЗС.
"Дії і бездіяльність Ісламської Республіки Іран є порушенням міжнародного права. У нашій заяві наголошується, що нашим державам, їх громадянам і резидентам на борту рейсу PS752 було завдано істотної і непоправної шкоди внаслідок трагедії, і Іран має виконати свої зобов'язання щодо забезпечення репарації групі держав у повному обсязі", - йдеться в заяві.
Там також зазначається, що країни висунули низку вимог, які не є вичерпними, серед яких - визнання вчинення неправомірних дій і повний звіт про обставини, які призвели до збивання літака, публічне вибачення, повернення зниклих і вкрадених особистих речей жертв, запевнення в недопущенні подібних дій у майбутньому чітко висловленим способом, забезпечення прозорості кримінального розслідування заснованого на принципах верховенства права, а також справедлива компенсація матеріального і морального збитку, заподіяного жертвам і їхнім сім'ям незалежно від національності і в сумі, що відповідає зобов'язанням Ірану за міжнародним законодавством.
"Закликаємо Іран до співпраці з метою визначення дати офіційного початку переговорів з репарацій, які ми будемо проводити сумлінно", - йдеться в заяві.
Автори заяви також висловили солідарність із рідними і близькими жертв катастрофи, які досі переживають глибоку втрату.
Напередодні повідомлялося, що в Києві протягом двох днів вестимуться переговори з делегацією Ірану щодо збитого під Тегераном літака компанії МАУ.
Нагадаємо, 20 травня суд у Канаді визнав терактом збиті літаки МАУ в Ірані. Таке рішення було прийнято на підставі думки двох експертів, один з яких прийшов до висновку, нібито Іран знав, що повітряне судно є цивільним літаком.