Нова багатонаціональна бойова група НАТО в Словаччині офіційно почала функціонувати після недавніх навчань "Сильна згуртованість-2022".

У навчаннях, які тривали з 20 по 22 вересня, взяли участь військовослужбовці з Чехії, Німеччини, Словаччини, Словенії та США, які мали на меті перевірити функціональність бойової групи та її здатність до спільної роботи під єдиним командуванням.

На завершення навчань група представників кожної країни-учасниці оголосила про готовність бойової тактичної групи НАТО в Словаччині розпочати виконання завдань за призначенням.

В Альянсі нагадали, що після неспровокованого російського вторгнення в Україну члени НАТО вирішили створити чотири нові багатонаціональні бойові групи у Болгарії, Угорщині, Румунії та Словаччині.

"Ці кроки значно зміцнюють потенціал стримування НАТО та її здатність захищатися від будь-якої агресії у східній частині Альянсу", - йдеться у заяві Альянсу.

У той же час, як повідомлялося раніше, сотні британських солдатів буде виведено з Естонії до Різдва, незважаючи на обіцянку уряду Британії зміцнити східний фланг НАТО на тлі російської агресії.

За оцінкою деяких країн, Росія настільки ослабла у війні проти України, що країнам Балтії не варто побоюватися російського вторгнення. Проте три балтійські держави вважали за необхідне бути готовими до такого розвитку подій, оскільки Путін діє не за загальноприйнятою логікою.