Північноатлантичний альянс запропонував Росії провести ще серію зустрічей та розглянути низку питань.

 
На засіданні Ради Росія - НАТО було запропоновано провести серію широких консультацій з питань безпеки. Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг у середу, 12 січня.
 
"Росія не могла погодитися відразу, але вони й не відмовилися. Вони сказали, що їм потрібен час, щоб повернутися до НАТО з відповіддю", - сказав він.
 
За його словами, НАТО завжди готове до змістовного діалогу з Росією.
 
"Ми завжди готові взаємодіяти з РФ за допомогою змістовного діалогу. Росія - це наш сусід, ми повинні разом сісти та розглянути загальні занепокоєння у плані безпеки. Ми робили це і раніше, це можливо. І я дуже закликаю Росію обрати цей шлях співпраці, діалогу та деескалації", - сказав генсек НАТО.
 
Він наголосив на важливості продовжувати переговори через ризик нового збройного конфлікту в Європі.
 
"Є реальний ризик щодо нового збройного конфлікту в Європі. Тому такі важливі сьогоднішні переговори та зустрічі, які заплановані цього тижня. Тому що ми робимо все можливе, щоб запобігти будь-якому збройному конфлікту, тому ми такі чіткі в нашому меседжі Росії, що ми повинні сідати, говорити про існуючі проблеми, щоб запобігти новому збройному конфлікту", - заявив Столтенберг.
 
Водночас, за його словами, союзники "передали Росії меседж, що якщо вони оберуть військову силу, то будуть серйозні наслідки – економічні, політичні санкції".
 
"Також важливо розуміти, що Україна – партнер, якому ми надаємо політичну та практичну підтримку. Але Україна – не член НАТО. Гарантії у сфері безпеки – стаття 5 – те, що ми називаємо "один за всіх і всі за одного", – стосуються для членів НАТО. Тому ми чітко заявили, що ми зробимо все, що необхідно, аби захистити всіх союзників з НАТО", - додав генсек.
 
Він зазначив, що НАТО не готове обговорювати ключові засади Альянсу.
 
"Союзники заявили, що вони відкриті для діалогу, і ми можемо обговорювати багато питань, але ми не можемо обговорювати ключові принципи. Як, наприклад, свободу кожної країни обирати свій шлях", - сказав Столтенберг.
 
За його словами, союзники "чітко дали зрозуміти, що не відмовляться від своєї здатності захищати один одного, в тому числі із присутністю військ у східній частині Альянсу".
 
"В той же час і Росія, і союзники з НАТО заявили про необхідність відновити діалог і вивчити графік майбутніх зустрічей. Союзники з НАТО готові знову зустрітися з Росією для більш детального обговорення, внести конкретні пропозиції на стіл і прагнути конструктивних результатів", - додав генсек.
 
Зокрема, в НАТО пропонують РФ розглянути шляхи підвищення транспарентності військових навчань для запобігання небезпечним військовим інцидентам, зменшення космічних та кіберзагроз. Також пропонується розглянути питання контролю над озброєннями, роззброєння та нерозповсюдження озброєння, у тому числі, для усунення взаємних обмежень на ракети.