Угода на цю тему між республіканцями та демократами вже є близькою. Також Сенат планує поділитися з Україною передовими практиками для захисту інфраструктури від кібератак.

У Комітеті із закордонних справ Сенату Конгресу США впритул наблизилися до угоди між демократами та республіканцями щодо законопроекту про "превентивні санкції" проти Росії через ситуацію навколо України. Про це заявила в середу сенатор Джин Шахін (демократ від штату Нью-Гемпшир), виступаючи у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні. Її виступ транслювався онлайн.

"Ми дуже близькі до досягнення угоди між головою та старшим республіканцем комітету із закордонних справ по законопроекту, який розгляне можливість превентивних санкцій - таких, які ми зможемо ввести у відповідь на те, що ми вже бачили від Росії у тому, що стосується її агресивної поведінки", - сказала вона.

Зі свого боку член комітету з міжнародних відносин республіканець Роб Портман зазначив, що документ, який буде прийнятий за двопартійної підтримки, передбачатиме різнопланову допомогу Україні.

За його словами, йдеться про те, щоб поділитися з Україною деякими передовими практиками, над якими працювали в США для захисту інфраструктури від кібератак. Крім того, Сполучені Штати можуть працювати як з неурядовими організаціями, так і з владою, щоб "протистояти брехні та пропаганді, які постійно поширюються і є частиною зусиль для дестабілізації".

Портман також наголосив, що США активно взаємодіють із Німеччиною та іншими країнами Європи з питання енергетичної безпеки.

"Сполучені Штати та наші союзники в усьому світі, включаючи Близький Схід, готові надати більше зрідженого газу та інших видів енергії. І це могло б допомогти зменшити залежність від російського газу", - сказав сенатор.

При цьому він висловив переконання, що не слід чекати, поки Росія нападе, а вже потім запроваджувати санкції: "Сенс у тому, щоб утримати Росію від цієї жахливої ​​помилки, наслідки якої були б руйнівними".