РФ може продовжити експлуатацію свого сегмента МКС до 2028 року, заявив російський віце-прем’єр Мантуров. Раніше глава Роскосмосу Борисов оголосив рішення РФ вийти із проекту.

Експлуатація російського сегмента Міжнародної космічної станції (МКС) може бути подовжена до 2028 року, заявив віце-прем'єр та голова міністерства промисловості та торгівлі РФ Денис Мантуров у неділю, 23 жовтня.

"Продовжити експлуатацію МКС вважаємо за можливе на період розгортання російської орбітальної станції в мінімальній конфігурації, тобто до 2028 року", - цитує Мантурова російське пропагандистське агентство ТАСС.

За словами російського чиновника, робота за проєктом МКС регулюється міжурядовою угодою держав-учасниць, яка зараз передбачає використання станції до кінця 2024 року. Термін можуть подовжити "за результатами проходження офіційних процедур у національних космічних агенціях та урядах країн-учасниць проекту МКС", пояснив Мантуров.

Він нагадав, що у 2021 році NASA ухвалило рішення про продовження польоту американського сегменту МКС до 2030 року і звернулося до партнерів (включно з Роскосмосом) про продовження співпраці за програмою МКС до 2030 року.

Росія допускала вихід із програми МКС на тлі санкцій

У липні гендиректор Роскосмосу Юрій Борисов заявив, що Росія після 2024 року припинить участь у програмі розвитку МКС. Доти у Роскосмосі стверджували, що продовження угоди про експлуатацію МКС в умовах санкцій викликає "скептицизм".

Керівниця пілотованої програми NASA Кеті Людерс тоді наголосила, що NASA та Роскосмос продовжують співпрацю у штатному режимі, попри повномасштабну війну РФ проти України. У Держдепартаменті США заявили, що шкодують про можливий вихід Росії із програми розвитку МКС. "Це сумна подія, з огляду на вкрай важливу наукову роботу, що проводиться на МКС, цінну професійну співпрацю між нашими космічними агентствами протягом багатьох років, і особливо на тлі нашої оновленої угоди про співпрацю в галузі космічних польотів", - заявив представник Держдепу Нед Прайс.