Більшість найманців, які здійснили атаку на резиденцію глави держави, є громадянами Колумбії.

Влада Гаїті встановила, що до складу групи найманців, які вбили президента Жовенеля Моїза, входили щонайменше 28 осіб - 26 колумбійців і двоє гаїтян. Про це у ніч на п'ятницю, 9 липня, повідомило агентство ТАСС із посиланням на правоохоронців.

"Ми ідентифікували 28 убивць: 26 з них - колумбійці, двоє - гаїтяни. Із 26 колумбійців ми вже виявили 15", - цитує видання главу Нацполіції Гаїті Леона Шарля.

За даними чиновника, ще вісім членів групи розшукуються.

Відзначимо, до цього Шарль повідомляв, що семеро підозрюваних у вбивстві президента ліквідовані і шестеро - затримані.

Водночас агентство Associated Press інформує про затримання поліцією Гаїті двох американців гаїтянського походження, які могли мати відношення до вбивства глави держави.

Відзначається, що один із них є колишнім охоронцем канадського посольства у столиці Порт-о-Пренсі.

Однак глава прес-служби Держдепартаменту США Нед Прайс не підтвердив цю інформацію, заявивши на брифінгу, що він "не в тому положенні, щоб підтверджувати це, головним чином тому, що влада Гаїті веде розслідування, і воно ще на початковому етапі".

 

 

Нагадаємо, Жовенель Моїз, який керував Гаїті із 2016 року, був убитий у ніч на 7 липня під час нападу невідомих на його резиденцію. Перша леді країни отримала кульові поранення і зараз перебуває у лікарні.

 

У зв'язку із цим тимчасовий глава уряду Клод Жозеф у середу оголосив у країні військовий стан терміном на 15 днів. На цей самий термін був оголошений національний траур.