Росія вимагає від НАТО відмовитися від перспектив розширення на схід, зокрема включення до Альянсу України.
 

На засіданні ради Росія - НАТО в середу, 12 січня, РФ закликала НАТО відмовитися від прийому України до Альянсу і отримала відмову, повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг.
 
За його словами, союзники підтвердили, що політика відкритих дверей залишається незмінною, як і право кожної країни обирати свій шлях.
 
"Це була непроста дискусія у ключовий момент для європейської безпеки, але від цього зустріч була ще більш важливою. Відбувся дуже серйозний та прямий обмін думками щодо ситуації в Україні та питань європейської безпеки. Істотні розбіжності між Росією та НАТО з цих питань", - сказав він.
 
Столтенберг заявив, що НАТО відмовляється йти на компроміс щодо розширення. За його словами, тільки Україна та 30 країн НАТО можуть вирішувати, чи ця країна стане членом альянсу, РФ не має права вето.
 
Також НАТО на засіданні заявило Росії, що бачить присутність російських військ на кордоні з Україною.
 
Генсек повідомив, що РФ і НАТО домовилися провести серію зустрічей, щоб домовитися про взаємні та перевірені обмеження на ракетні озброєння в Європі.
 
Він додав, що в НАТО вважають неправдою твердження РФ, що розширення – це агресивний акт, оскільки воно поширює демократію.
 
Крім того, Столтенберг заявив, що Україна має право на самооборону та не загрожує Росії.