Російські депутати закликали світове співтовариство виступити проти українського законопроекту, в якому росіяни не можуть вважатися корінним народом країни.

Держдума Росії на засіданні у вівторок, 8 червня, прийняла заяву про засудження українського законопроекту про корінні народи, повідомляє ТАСС.

Як відомо, згідно із законопроектом, росіяни не можуть вважатися корінним народом України.

"Державна дума розглядає внесений президентом України законопроект як образу історичної пам'яті, нову спробу вбити клин між українським, російським та іншими корінними народами України", - йдеться в заяві.

Російські депутати також звернулися до Міжпарламентської асамблеї СНД, парламентських асамблей ОДКБ, ОБСЄ і Ради Європи, парламентів країн - членів ЄС "із закликом засудити зроблену в Україні спробу розділити її населення на "корінне" і "некорінне", яка може мати найсерйозніші наслідки для самого існування України як держави".

Відповідно до запропонованого законопроекту, корінним народом в Україні є автохтонне етнічне співтовариство, яке сформувалося на території країни, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, усвідомлює себе корінним народом України, є етнічною меншиною в складі населення і не має державного утворення за межами України.