Сам народний депутат спочатку заявляв, що паспорт був анульований ще у 1986 році. Проте згодом він змінив свою позицію.

Журналісти програми Схеми з'ясували, що народний депутат, член ОПЗЖ Олександр Пономарьов є громадянином Росії. Таку інформацію автори розслідування отримали з двох незалежних один від одного джерел, які мають доступ до системи Роспаспорт, йдеться у програмі.

"Пономарьов, як встановили Схеми, - громадянин Росії і вже щонайменше 18 років має російський паспорт", - йдеться у сюжеті.

У програмі з посиланням на джерела повідомляється, що вперше документ громадянина Росії Олександру Пономарьову видали у 2003 році у Рибнівському районі Рязанської області. Саме там, згідно з цими даними, він зареєстрував і місце свого проживання.

"Російський паспорт Пономарьову видали на підставі "обміну". У супровідній заяві, підписаній його ім'ям, у пункті про наявність іноземного громадянства зазначено: "Стаття 13 розділ 1". Йдеться про положення Федерального закону Російської Федерації щодо громадянства. Відповідно до них, для отримання громадянства Росії Олександр Пономарьов мав безперервно проживати на її території не менш ніж п'ять років", - зазначають журналісти.

Схеми також стверджують, що, коли Пономарьову виповнилося 45 років, російський паспорт йому замінили на новий. Відбулося це у тому ж Рибнівському районі Рязанської області у 2007 році на підставі нової заяви.

Пономарьов на прохання журналістів прокоментувати наявність російського паспорта почав говорити, що цей документ було анульовано ще у 1986 році. Згодом він змінив свою позицію.

"Особисто я, на мою думку, не забирав (паспорт, - ред.), - відповів він, але через секунду додав: - Може, і забирав... Не пам'ятаю, якщо чесно", - сказав нардеп.

Також повідомляється, що в деклараціях українського нардепа Пономарьова немає жодної згадки про його бізнес. Офіційно всі компанії та підприємства, які з ним пов'язують, контролюють його родичі та знайомі. За даними YouControl, так звана "бізнес-група Олександра Пономарьова" налічує близько 35 компаній. Деякі з них істотно впливають на боєздатність української армії. І це при тому, що СБУ перевіряє їхню причетність до псування понад 20 танків через постачання нібито неякісного мастила.